ADIDAS ORIGINALS: tenisky, bundy, oblečenie

Počet nájdených výrobkov: 1676

 

Značka adidas sa stala takmer synonymom tenisiek. Nemalo by nás vôbec prekvapiť, že tento nemecký výrobca už takmer celé storočie dodáva na trh obuv najvyššej kvality, preslávenú skvelým dizajnom. Hoci pôvodne boli topánky značky adidas určené pre športovcov a vojakov, čoskoro sa stali hitom medzi všetkými ľuďmi vrátane politikov a celebrít. Smelo môžeme povedať, že značka adidas je rovnako známa ako Coca-Cola. História spoločnosti je neoddeliteľnou súčasťou histórie tenisiek ako takých. Za uplynulé desaťročia prekročili hranice športu a štýlu ulice a už dlho zohrávajú významnú úlohu vo svete módy.


adidas – obuv pre športovcov


Keď Adolf Dassler vyrobil prvý pár topánok z vojenskej celtoviny a tesnení palivových nádrží, chcel, aby ich nosili bavorskí študenti. Po krátkom čase si Adi stanovil ambiciózny cieľ – vyrábať technologicky najpokrokovejšie tenisky a športové oblečenie. V roku 1924 prizval svojho brata, aby s ním spolupracoval v tomto podniku. Nápad bol Adolfov, a keď sa neskôr vymýšľal názov značky, obsahoval jeho meno (teda zdrobneninu jeho mena, aby sme boli presní) a priezvisko. Keď sa prenesieme do roku 2020, pozícia tejto spoločnosti na trhu je nespochybniteľná. Od roku 1934 nosia obuv značky adidas olympijskí športovci (v tom roku to boli Nemci a Američania, ktorí používali produkty Dasslerovcov). Hoci sa po vojne v roku 1948 spoločnosť rozdelila na dva nezávislé subjekty (adidas a Puma), značka si získavala ešte väčšiu popularitu, keď v jej nových modeloch športovci trénovali každučký deň. Profesionáli aj amatéri ochotne nosili adidasy, čo je najlepším dôkazom všestrannosti tejto značky.


Obuv značky adidas – od štadiónov až po popovú kultúru


Dasslerove tretry boli v roku 1936 horúcou témou, pretože v nich bežal Jesse Owens, atlét tmavej pleti, ktorý na Olympijských hrách v Berlíne získal štyri zlaté medaily, čím rozzúril samotného Hitlera. V 80. rokoch 20. storočia ľudia spoločnosť adidas vnímali inak, no stále veľmi pozitívne. Propagovala ju vo svojom singli hip-hopová skupina Run-DMC. Ako jasne vidno, úloha topánok a tenisiek adidas sa v priebehu rokov vyvíjala. Dnes ich nosia zástupcovia najrozmanitejších športov, no tiež všetci milovníci módnej a pohodlnej obuvi. A nielen obuvi – v ponuke je tiež obrovské množstvo oblečenia. V našom obchode nájdete športovú obuv značky adidas a predovšetkým kultové modely tenisiek adidas Originals. Pozrite si najpopulárnejšie kolekcie – adidas ZX Flux, adidas Superstar, adidas NMD a adidas Gazelle!!


Jedinečné logo – punc


Pravdou je, že značku adidas si všetci spájajú s jej nápaditým logom. Každý produkt značky adidas sa však nepýši len slávnymi tromi pásikmi. Logo trojlístka sa zrodilo v roku 1972 a symbolizuje olympijského ducha. Odkazuje nielen na súťaživosť, ale aj na zjednotenie troch kontinentov (amerického, afrického a európskeho, ako aj ázijského). To, prečo sa používajú tri pásiky, má aj ďalší význam. Pôvodne sa pri výrobe používali tri kožené pásiky naboku topánok, aby boli odolnejšie. Technológia sa však, samozrejme, vyvíjala a táto metóda sa viac nevyužívala, no tri pásiky sa stali symbolom značky. Jedna dôležitá poznámka: pásiky nájdete na všetkých produktoch značky adidas, zatiaľ čo trojlístok sa používa len na modeloch adidas Originals.

 

V našom obchode tiež nájdete: dámske tenisky a oblečenie značky adidas | pánske tenisky a oblečenie značky adidas | detské tenisky značky adidas

Výberom možnosti „Súhlasím” povolíte firme SneakerStudio používať súbory cookies, pixely, značky a podobné technológie. Tieto technológie používame na zhromažďovanie informácií o vašom zariadení a prehliadači na sledovanie vašej činnosti pre marketingové a funkčné účely, ako napríklad zobrazovanie prispôsobených reklám a zlepšenie fungovania webových stránok. SneakerStudio môže tieto údaje poskytnúť tretím stranám – vrátane reklamných partnerov na sociálnych médiách, ako sú Google, Facebook a Instagram – pre marketingové účely. Ak chcete získať ďalšie informácie a porozumieť tomu, ako používame vaše údaje pre požadované účely (napr. zaistenie bezpečnosti, obsluha funkcie košíka a prihlásenie), prečítajte si naše Zásady ochrany osobných údajov (pozri časť Informácie o súboroch cookies). pravidlami ochrany osobných údajov.
Zavri to
pixel