Salomon - tenisky, topánky, sneakers

Počet nájdených výrobkov: 9

Obuv Salomon má svoje korene v skúsenostiach značky získaných pri výrobe lyžiarskych viazaní. Vysoká kvalita a inovatívny prístup sú vlastnosti charakteristické pre topánky Salomon. Salomon turistickú obuv, oceňovanú pre jej vysokú kvalitu, si ľudia radi vyberajú ako pre ľahšie, tak pre náročnejšie trasy. Ale Salomon nie je iba turistika.


Krátka história značky Salomon


Počiatky značky sa začali písať na úpätí Álp, kde rodina Salomonova založila prevádzkareň brúsenia lyží. Došlo k tomu v druhej polovici 40. rokov 20. storočia. Počas 10 rokov firma vytvorila pevné viazanie, ktoré zdokonaľovala. To sa podarilo do tej miery, že sa po necelých 20 rokov od založenia firmy viazania Salomon objavili na majstrovstvách sveta. To rozpútalo lavínový efekt a už na začiatku 70. rokov 20. storočia bol Salomon vedúcim výrobcom viazaní na svete. Prirodzený krok predstavoval vznik lyžiarskych topánok. Avšak ešte len 90. roky 20. storočia priniesli topánky pre letné športy. V súčasnosti Salomon neustále smeruje za inováciami a zaisťuje najvyššiu funkčnosť, vylepšuje svoje modely a zavádza nové riešenia.


Salomon – nielen turistická obuv


Značku Salomon si v kontexte obuvi spájame predovšetkým s turistikou. K tomu, aby sme si ju vybrali, nás vyzývajú predovšetkým pokročilé technológie a kvalita. Funkčná turistická obuv zaručuje pohodlie a zaisťuje bezpečie v rôznych podmienkach. Salomon avšak nie sú len turistické topánky, ale tiež:

  • topánky na behanie – medzi topánkami Salomon nájdete ako obuv pre beh v teréne, tak určenú na behanie v mestských uliciach. Toto rozlíšenie s ohľadom na bežecký povrch je nesmierne dôležité. V prípade turistickej obuvi, určenej na beh v rôznorodom teréne, je nesmierne dôležitá priľnavosť, dobrá ochrana pred premenlivými atmosférickými podmienkami a tiež správne tlmenie, ktoré je kľúčové predovšetkým pri zostupovaní. Ďalej je dôležitý vystužený zvršok chrániaci chodidlo pred zranením. Mestské bežecké topánky musia predovšetkým zaisťovať dobré tlmenie. To je kľúčové, aby sa zamedzilo zraneniam a pomliaždeniam spojeným s preťažením kĺbov počas behu po asfalte alebo inom spevnenom povrchu;
  • lifestylové tenisky Salomon – ide o funkčné topánky určené na každodenné nosenie v meste. Dizajn dokonale prispôsobený streetwearovému štýlu, doplnený o vlastnosti najlepších tenisiek Salomon;
  • sandále – bezšvové, ľahké, rýchloschnúce a veľmi pohodlné sandále, ktoré umožňujú komfortný odpočinok, relaxáciu a regeneráciu po intenzívnej námahe počas túry alebo po behaní;
  • topánky do vody – regeneračná obuv, ktorá sa hodí počas odpočinku, v šatni alebo v bazéne, kde oceníte jej schopnosť rýchlo uschnúť;
  • zimné topánky – navrhnuté tak, aby sa v nich dalo v zime chodiť ako po horách, tak v meste. Sú veľmi priľnavé a skvelo zateplené, vďaka tomu si dobre povedú v náročných zimných podmienkach.

Salomon turistická obuv je jedným z najznámejších výrobkov značky, avšak stojí za to pozrieť sa aj na modely s iným určením, aby ste sa presvedčili, že Salomon je značka, ktorá v oblasti technológií, kvality a spoľahlivosti vyhotovenia nikdy nezlyhá.


Najdôležitejšie technológie použité v topánkach Salomon


V topánkach Salomon sú použité rôznorodé technológie. K najdôležitejším z nich patria:

  • Contagrip – špeciálny druh podrážky, ktorý zaisťuje optimálnu priľnavosť na podkladoch rôzneho druhu. V závislosti na modeli topánok sa k výrobe materiálu podrážky používajú rôzne zmesi tak, aby sa maximálne prispôsobila potrebám používateľov;
  • Ortholite – špeciálny druh vložiek do topánok, ktorý znižuje rozvoj mikroorganizmov vo vnútri topánok. Vďaka tomu má chodidlo optimálne podmienky. Vo vnútri obuvi sa nerozvíjajú plesne ani baktérie. Táto technológia predlžuje životnosť obuvi, keď omeškáva procesy opotrebovania vložky.

V našom štúdiu nájdete pánske topánky Salomon a dámsku obuv Salomon. Turistickú, mestskú, lifestylovú, zimnú obuv alebo sandále. Siahnite po značke, ktorá zaručuje kvalitu, a zabudnite na problémy s topánkami počas turistických túr.

Výberom možnosti „Súhlasím” povolíte firme SneakerStudio používať súbory cookies, pixely, značky a podobné technológie. Tieto technológie používame na zhromažďovanie informácií o vašom zariadení a prehliadači na sledovanie vašej činnosti pre marketingové a funkčné účely, ako napríklad zobrazovanie prispôsobených reklám a zlepšenie fungovania webových stránok. SneakerStudio môže tieto údaje poskytnúť tretím stranám – vrátane reklamných partnerov na sociálnych médiách, ako sú Google, Facebook a Instagram – pre marketingové účely. Ak chcete získať ďalšie informácie a porozumieť tomu, ako používame vaše údaje pre požadované účely (napr. zaistenie bezpečnosti, obsluha funkcie košíka a prihlásenie), prečítajte si naše Zásady ochrany osobných údajov (pozri časť Informácie o súboroch cookies). pravidlami ochrany osobných údajov.
Zavri to
pixel