Reebok Classic - tenisky, sneakers

Počet nájdených výrobkov: 356

Reebok Classic je kolekcia, ktorá prešla dlhú cestu. Evolúciu tejto značky skvelo vidíme, keď napríklad porovnáme vzhľad modelu Classic Leather s ultramodernou siluetou variantu 3D Opus Lite. Aj keď ešte pred niekoľkými desaťročiami sme po produktoch Reebok siahli predovšetkým s myšlienkou na športové využitie, v súčasnosti sa uplatňujú predovšetkým v kombinácii s ležérnym oblečením. V sortimente SneakerStudio nájdete ako staršie modely, ktoré sa už stali – nomen omen – klasikou, rovnako ako novinky uchvacujúce svojim futuristickým charakterom.


História značky Reebok


Počiatky tohto legendárneho brandu siahajú do 19. storočia! Dokonca aj adidas, ktorý na trhu nemá sebe rovného, sa nemôže pochváliť tak dlhou históriou. Reebok bol založený vo Veľkej Británii bežcom Josephom B. Fosterom a jeho otcom v roku 1985. Súčasný názov značky – platný od roku 1958 – odkazuje na druh juhoafrickej antilopy: Grey rhebok (antilopa srnčia).


Ešte skôr, keď bola firma známa pod názvom J. W. Foster and Sons Limited, vyrobila inovatívne topánky na beh. Prelomový nápad spočíval v použití špeciálnych hrotov. Využili ich Harold Abrahams a Eric Liddell počas olympiády v roku 1924. Práve o týchto bežcoch rozpráva obľúbený film „Ohnivé vozy“.


Okamžikom vzniku Reeboku, ako ho poznáme dnes, bol záver 50. rokov, kedy sa konkurenčná firma vnukov J. W. Fostera – Mercury Sports – spojila s rodinným biznisom a prijala nový názov. Od tej chvíle začala značka získavať na popularite po celom svete. Vrchol záujmu o výrobky Reebok Classic Leather pripadol na 90. roky minulého storočia. Na začiatku nového milénia – v roku 2006 – spoločnosť prevzal adidas. Napriek tomu sa topánky označené logom Reebok stále tešia uznaniu medzi milovníkmi streetwearu.


Najobľúbenejšie modely Reebok


Dnes medzi najčastejšie volené modely z tejto kolekcie nepochybne patria topánky Reebok Classic Leather. Ich história siaha do roku 1983, kedy mali premiéru ako bežecká obuv. Nešlo avšak o prvú položku z tohto radu. O rok skôr sa na trhu objavili dámske Reebok Freestyle. Boli určené milovníčkam fitnes a aktívneho životného štýlu. Okrem iného práve týmto topánkam vďačil aerobik za svoju popularitu. Upozorniť musíme tiež na topánky Reebok Classic Nylon. V roku 1984 boli navrhnuté vo variante pre ženy aj pre mužov, s určením pre rekreačný jogging. Využitie nylonu sa spája s nižšou hmotnosťou tenisiek a použitie inovatívnych technológií sa premietlo na maximálnom odľahčení kĺbov bežcov.


Dámske a pánske modely Reebok


V našom e-shope nájdete okrem iného dámske Reebok Classic Nylon, ktoré, aj keď sa to možno nezdá, môžete úspešne využiť ako lifestylovú obuv. Ich určenie sa vôbec nemusí obmedzovať na šport. Podobne je to s dámskymi Reebok Classic Leather. Nepochybne ide o v súčasnosti najobľúbenejší model tejto značky. Preto tiež tieto topánky často stretávame na ulici. Používateľky oceňujú predovšetkým ich neutrálny charakter, ktorý skvelo dopĺňa rôznorodé kreácie a hodí sa k rozmanitým štýlom odievania. Z rovnakého dôvodu sú oceňované pánske topánky Reebok Classic Leather. Páni často skôr ocenia jeden poriadny pár topánok než plnú skrinku na topánky, a preto si vyberajú práve tieto modely, ktoré bez problému prispôsobia každodennému oblečeniu.


Reebok Classic Leather – must-have v skrinke na topánky každého sneakerheada


Reebok Classic zostáva povinnou položkou výbavy každého, kto oceňuje univerzálny mestský štýl. Tieto topánky sa vyznačujú všestranným charakterom, vďaka čomu ide vždy o tú správnu voľbu. Klasickej siluete a tlmeným farbám vďačia za to, že sa skvelo hodia k ležérnemu štýlu. Ruka v ruke s nadčasovým dizajnom ide vysoká kvalita vyhotovenia, ktorá sa premieta do dlhého a pohodlného používania. Zoznámte sa s ponukou e-shopu SneakerStudio a prezrite si výrobky z radu Classic Leather! Reebok je zárukou spokojnosti s nákupom.


V našej ponuke nájdete tiež: Dámska obuv a oblečenie Reebok | Pánska obuv a oblečenie Reebok | Juniorské topánky Reebok

Výberom možnosti „Súhlasím” povolíte firme SneakerStudio používať súbory cookies, pixely, značky a podobné technológie. Tieto technológie používame na zhromažďovanie informácií o vašom zariadení a prehliadači na sledovanie vašej činnosti pre marketingové a funkčné účely, ako napríklad zobrazovanie prispôsobených reklám a zlepšenie fungovania webových stránok. SneakerStudio môže tieto údaje poskytnúť tretím stranám – vrátane reklamných partnerov na sociálnych médiách, ako sú Google, Facebook a Instagram – pre marketingové účely. Ak chcete získať ďalšie informácie a porozumieť tomu, ako používame vaše údaje pre požadované účely (napr. zaistenie bezpečnosti, obsluha funkcie košíka a prihlásenie), prečítajte si naše Zásady ochrany osobných údajov (pozri časť Informácie o súboroch cookies). pravidlami ochrany osobných údajov.
Zavri to
pixel