Onitsuka Tiger - tenisky, sneakers

Počet nájdených výrobkov: 18

Onitsuka Tiger je značka tvoriaca v súčasnosti súčasť korporácie ASICS. Na trh sa avšak stále dostávajú topánky nesúce jej logo. Ťažko sa tomu diviť, keď sa zamyslíme napríklad nad modelom Mexico 66, ktorý sa vďaka svojmu kultovému statusu teší neslabnúcej obľube. Nájdete ho tiež – v mnohých variantoch – v obchode SneakerStudio. Onitsuka Tiger je jedným z najstarších japonských výrobcov športovej obuvi, čo sa premieta do dokonalej kvality tovarov tejto firmy a jeho výnimočného štýlu.


Onitsuka Tiger – obuv s bohatou históriou


Dnes kultovú značku založil v roku 1949 bývalý armádny dôstojník Kihachiro Onitsuka. Sprevádzala ho myšlienka povzniesť na duchu povojnovú mládež prostredníctvom športu. Prvým výrobkom spoločnosti sa stali topánky na basketbal, ktoré v mnohých aspektoch pripomínali slamené sandále. Takýto koncept sa vôbec neujal, preto sa Kihachiro vrátil k projektom a už v roku 1952 ponúkol používateľom rozhodne efektívnejšiu obuv. Získala si veľkú obľubu po celom Japonsku, čo firme umožnilo počas ďalších 3 rokov otvoriť po celej krajine 500 obchodov.


Brand sa preslávil spoluprácou s početnými športovcami, pre ktorých sa snažil vyvinúť obuv nespôsobujúcu počas behu otlaky. Takéto topánky – obohatené o vylepšený systém ventilácie a známe ako Magic Runner – sa po prvýkrát predviedli v roku 1959. Okrem mnohých športových spojenectiev si pozornosť zaslúži tiež partnerstvo japonskej značky s americkou spoločnosťou Blue Ribbon Sports. Práve vďaka distribúcii obuvi Kihachira Onitsuky do Ameriky získali Philip Knight a Bill Bowerman zdroje, aby mohli založiť BRS, dnes známe ako... Nike.


Onitsuka Tiger – topánky všestranného charakteru


Obrovskou prednosťou obuvi Onitsuka Tiger je jej univerzálnosť. Topánky japonského výrobcu si môžete obuť ako na cvičenie, tak do školy alebo do práce. Predovšetkým zaručujú nenahraditeľný komfort. Ich pružný a odolný zvršok bezchybne prilieha k chodidlám a plochá podrážka zaručuje skvelé tlmenie. Pohodlie a odolnosť proti intenzívnemu používaniu stoja za tým, že si topánky Onitsuka Tiger môžeme pokojne vziať do posilňovne alebo na jogging. Ich atraktívny dizajn zase priťahuje ich milovníkov z radov hľadačov módneho a originálneho stylingu. Pre značku charakteristické prúžky na bokoch zvršku im dodávajú agresívny vzhľad a univerzálna silueta padne ku každému ležérnemu oblečeniu.


Onitsuka Tiger – živá legenda


Štandardným modelom značky sú topánky Onitsuka Tiger Mexico 66. Práve na tomto modeli sa po prvýkrát objavili prekrížené prúžky (Mexico Lines). Jeho názov nie je náhodný – obľubu získal počas olympijských hier 1968 v Mexiku, kedy časť športovcov (nielen z Japonska) odštartovala práve v týchto topánkach. Paralelne s nimi mal premiéru tiež model Corsair. Adaptoval americké technológie pre potreby japonského trhu, čím u Aziatov vyvolal revolúciu v chápaní joggingu.


Keď sa vrátime k jedinečným topánkam Onitsuka Tiger, k ich závratnej kariére nezanedbateľne prispel kultový film Quentina Tarantina „Kill Bill”. Práve v ňom Uma Thurman vystúpila v nezabudnuteľnom žltom kostýme inšpirovanom „Hrou smrti“ s Brucom Lee. Outfit Čiernej mamby doplnili zlatočierne topánky Onitsuka Tai-Chi. V rovnakých farbách dnes nájdete legendárne Mexico 66 – tiež v ponuke SneakerStudio.


Zoznámte sa s výrobkami japonskej značky, dostupnými v našom e-shope!


V našej ponuke nájdete tiež: Pánske topánky Onitsuka Tiger | Dámske topánky Onitsuka Tiger

Výberom možnosti „Súhlasím” povolíte firme SneakerStudio používať súbory cookies, pixely, značky a podobné technológie. Tieto technológie používame na zhromažďovanie informácií o vašom zariadení a prehliadači na sledovanie vašej činnosti pre marketingové a funkčné účely, ako napríklad zobrazovanie prispôsobených reklám a zlepšenie fungovania webových stránok. SneakerStudio môže tieto údaje poskytnúť tretím stranám – vrátane reklamných partnerov na sociálnych médiách, ako sú Google, Facebook a Instagram – pre marketingové účely. Ak chcete získať ďalšie informácie a porozumieť tomu, ako používame vaše údaje pre požadované účely (napr. zaistenie bezpečnosti, obsluha funkcie košíka a prihlásenie), prečítajte si naše Zásady ochrany osobných údajov (pozri časť Informácie o súboroch cookies). pravidlami ochrany osobných údajov.
Zavri to
pixel