New Era - šiltovky

Počet nájdených výrobkov: 84

Vymenovať najznámejšie obuvnícke značky na svete je jednoduché. Ale napadnú vám rovnako rýchlo brandy špecializujúce sa výhradne na pokrývky hlavy? Jedným z prvých, ktorý vám príde na myseľ, bude pravdepodobne New Era. Ide o absolútneho giganta vo svete čapíc – v súčasnosti mu patrí viac ako 500 rôznych licencií, takže pokiaľ na ulici uvidíte nejakú značkovú baseballku, s veľkou pravdepodobnosťou pôjde práve o výrobok značky New Era. Zoznámte sa s históriou tohto výnimočného brandu a pozrite sa, aké jeho čapice na vás čakajú v našom sortimente.


New Era – čapica s príbehom


Firma New Era vznikla v roku 1920 v Buffale, v štáte New York. Založil ju Ehrhardt Koch, ktorý si kvôli tomu musel požičať po tisícke dolárov od svojej sestry a spolupracovníka. Tak sa zrodila „E. Koch Cap Company“. Spoločnosť zamestnávala 14 pracovníkov (z čoho značnú časť tvorila Ehrhardtova rodina) a počas prvého roka činnosti vyprodukovala 60-tisíc čapíc.


Po 14 rokoch na trhu sa značke New Era podarilo získať prvý kontrakt v Major League Baseball. Zmluva na výrobu baseballových čapíc bola podpísaná s klubom Cleveland Indians. Ďalší prelom pre značku prišiel po 20 rokoch – v roku 1954. Vtedy mal premiéru model New Era 59Fifty, známy ako „priliehavá čapica“ alebo „Brooklyn Style“. Nový výrobok bol plodom práce Harolda Kocha (syna zakladateľa), ktorý pri riadení firmy zaviedol početné vylepšenia a značné zmeny v dizajne čapíc. Vo výsledku do roku 1965 New Era zásobovala pokrývkami hlavy už polovicu klubov MLB.


V roku 1993 prišlo to, čo bolo nevyhnutné. New Era v MLB získala exkluzívnu licenciu. Je teraz jedinou firmou, ktorá dodáva baseballové čapice všetkým 30 tímom ligy. Prišiel teda čas na ďalšie športové disciplíny a zahraničnú expanziu. New Era sa objavila v National Football League, v austrálskej kriketovej lige a dokonca podpísala zmluvu s Manchester United. V okamžiku, kedy v roku 2017 značka získala exkluzívne práva na výrobu produktov objavujúcich sa na ihriskách National Basketball Association, stala sa prvým výrobcom pokrývok hlavy, ktorý je držiteľom exkluzívnych licencií v troch najväčších amerických ligách – MLB, NFL i NBA – naraz.


New Era Cap v SneakerStudio


V sortimente nášho e-shopu nájdete rôzne modely New Era Cap. Dostupné sú okrem iného čapice s logami tímov, ako sú New York Yankees alebo Los Angeles Dodgers. Známa silueta a charakteristické symboly dodajú každej vašej šiltovke zodpovedajúcu prestíž. Dnes sú kultové šiltovky New Era povinnou súčasťou šatníka každého sneakerheada.


Čapice New Era vás okúzlia nielen svojím nadčasovým dizajnom, ale tiež kvalitou vyhotovenia. Na ich výrobu sa používajú vysokokvalitné materiály, ktoré skvelo zvládajú intenzívne používanie v náročných vonkajších podmienkach. Ide predsa o tovar používaný na ihriskách najväčšími športovými hviezdami – nemôžu teda podliehať mechanickým poškodeniam alebo deštrukčným atmosférickým vplyvom. New Era šiltovka je výrobok, ktorý vám bude slúžiť dlhé roky, a zaistí pritom ochranu pred slnečnými lúčmi a zároveň obohatí vaše športové a mestské outfity.


Zoznámte sa s ponukou obchodu SneakerStudio a vyberte si New Era Cap, ktorá najlepšie vyhovuje vášmu vkusu. Dôverujte značke, ktorá sa už môže pochváliť storočnou tradíciou a povesťou živej legendy. Čapica New Era patrí povinne do skrine každého sneakerheada!

Výberom možnosti „Súhlasím” povolíte firme SneakerStudio používať súbory cookies, pixely, značky a podobné technológie. Tieto technológie používame na zhromažďovanie informácií o vašom zariadení a prehliadači na sledovanie vašej činnosti pre marketingové a funkčné účely, ako napríklad zobrazovanie prispôsobených reklám a zlepšenie fungovania webových stránok. SneakerStudio môže tieto údaje poskytnúť tretím stranám – vrátane reklamných partnerov na sociálnych médiách, ako sú Google, Facebook a Instagram – pre marketingové účely. Ak chcete získať ďalšie informácie a porozumieť tomu, ako používame vaše údaje pre požadované účely (napr. zaistenie bezpečnosti, obsluha funkcie košíka a prihlásenie), prečítajte si naše Zásady ochrany osobných údajov (pozri časť Informácie o súboroch cookies). pravidlami ochrany osobných údajov.
Zavri to
pixel