DR MARTENS - topánky

Počet nájdených výrobkov: 80
12

Dr. Martens je britská obuvnícka značka, ktorá nezískala postavenie kultových topánok náhodou. Ukazuje sa, že tento výrobca disponuje bohatou históriou plnou kontroverzií a inšpirácií, a okrem toho sa preslávil podporou individualizmu. Dnes by chcel obuv tejto značky nosiť každý s ohľadom na jej pohodlnosť, originalitu a jedinečný štýl. Presvedčte sa, aké modely v sebe skrýva ponuka obchodu SneakerStudio, a neváhajte si objednať jeden pár pre seba!


Martensky a ich genéza


Prvé martensky to je kultový model 1460, ktorého premiéra pripadá na rok 1960. Aj keď by sa mohlo zdať, že sa práve vtedy zrodila obuv Dr. Martens, je pravda v skutočnosti úplne iná, všetko začalo oveľa skôr. V roku 1900 dvaja muži – Benjamin Griggs a Septimus Jones – nadviazali spoluprácu, na základe ktorej sa mali začať venovať výrobe topánok. Aj napriek počiatočný zápal v roku 1910 spoluprácu rozviazali, a každý z nich sa vydal vlastnou cestou. Benjaminovi ale stále záležalo na obuvníckom biznise, preto založil novú spoločnosť R. Griggs & Co. Ltd., na čom sa podieľal tiež jeho syn. Firma veľmi rýchlo uspela, jej rozvoj počas nasledujúcich desaťročí neprerušovane pokračoval. Ku skutočnej revolúcii došlo v roku 1960, keď sa na trhu objavili kultové dr martens 1460.


Martensky v subkultúre


Spočiatku boli kultové topánky Dr. Martens obuvou nosenou predovšetkým robotníckou triedou. To sa avšak zmenilo v polovici šesťdesiatych rokov, keď sa v Londýne zrodila subkultúra skinhead. Jej členovia sa odvolávali na robotnícke tradície tým, že sa obliekali rovnako ako manuálne pracujúci, čím úplne premenili dejiny značky Dr. Martens. Veľkú rolu v jej vnímaní zohrali tiež punkeri, fanúšikovia glam rocku, gotici a fanúšikovia metalu, ktorí si radi obúvali ako conversky, tak aj martensky.


Dr. Martens, alebo zlatý stred


Medzi výrobkami britskej značky sú dostupné rozmanité modely líšiace sa ako siluetou, tak dizajnom. Vďaka tomu si z jej ponuky vyberie každý. Je vidieť, ako výrobca svojím sortimentom dokáže zmieriť rôzne segmenty príjemcov. Niekto tu bude hľadať hardcorové topánky v tvare kanád, iného zaujmú klasické poltopánky hodiace sa k poloformálnym outfitom a ďalší zvolí dizajnové, nápadné modely. To najlepšie ukazuje, že výrobky značky Dr. Martens by sme nemali škatuľkovať, rovnako ako ich používateľov. Tieto topánky nestelesňujú dokonalú rovnováhu medzi citom pre vkus a individuálnym štýlom obliekania.


Topánky Dr. Martens v ponuke SneakerStudio


Výrobky značky Dr. Martens si len ťažko spletiete s akoukoľvek inou obuvou. Ide o voľbu pre všetkých, ktorí si cenia individuálny štýl a nepodriaďujú sa konvenciám. Pevné podrážky s hlbokým vzorom obvykle sprevádza vysoký zvršok, ktorý sa vyznačuje skvelými úžitkovými vlastnosťami.


V ponuke nášho e-shopu nájdete ako pánske topánky Dr. Martens, tak aj dámske modely martensiek určené pre letnú a zimnú sezónu. Medzi tými prvými sú dostupné aj varianty s nízkym zvrškom, tie druhé sú navyše vybavené zateplenou vrstvou navyše. Určite vám neuniklo, že topánky tohto oceňovaného výrobcu okúzľujú nielen svojím vzhľadom, ale tiež funkciami.


Pokiaľ v sebe hľadáte dušu rebela, martensky by nemali chýbať ani vo vašej skrini. Výrobky tejto značky predstavujú skvelú alternatívu k rozhodne rozšírenejším teniskám. Pokiaľ sa chcete povzniesť nad mainstream, rozhodne sa zoznámte s detailmi ponuky SneakerStudio!

Výberom možnosti „Súhlasím” povolíte firme SneakerStudio používať súbory cookies, pixely, značky a podobné technológie. Tieto technológie používame na zhromažďovanie informácií o vašom zariadení a prehliadači na sledovanie vašej činnosti pre marketingové a funkčné účely, ako napríklad zobrazovanie prispôsobených reklám a zlepšenie fungovania webových stránok. SneakerStudio môže tieto údaje poskytnúť tretím stranám – vrátane reklamných partnerov na sociálnych médiách, ako sú Google, Facebook a Instagram – pre marketingové účely. Ak chcete získať ďalšie informácie a porozumieť tomu, ako používame vaše údaje pre požadované účely (napr. zaistenie bezpečnosti, obsluha funkcie košíka a prihlásenie), prečítajte si naše Zásady ochrany osobných údajov (pozri časť Informácie o súboroch cookies). pravidlami ochrany osobných údajov.
Zavri to
pixel