Karhu pánske tenisky

Počet nájdených výrobkov: 41
12

Karhu (vo voľnom preklade „medveď") predstavuje pre verejnosť relatívne menej známu Fínsku spoločnosť, ktorá pôsobí na trhu už od roku 1916 a od svojho začiatku si dokázala vytvoriť pomerne slušne variabilné produktové portfólio, ktoré okrem iného zahrňuje samozrejme aj Karhu pánske tenisky. Čo je na týchto Karhu topánkach také výnimočné a čím sa odlišujú od konkurencie? Stačí sa iba pozrieť do histórie spoločnosti a hneď na vás vyskočí súhrn zaujímavých faktov, ktoré dokazujú, že v správnej obuvi, sa podávajú lepšie športové výkony. A, že tá pánska obuv Karhu je správnou obuvou!


Narážame konkrétne na výkony na tej najvyššej a najprestížnejšej úrovni. Dvaja zamestnanci jednej z továrni spoločnosti Karhu, sa totižto dostali na olympiádu a odniesli si z nej zlaté medaily. Pokiaľ, teda holdujete športovým aktivitám na profesionálnej alebo amatérskej úrovni, správna obuv je základným kameňom úspechu ako po výkonovej aj zdravotnej stránke. Preto by pánske tenisky Karhu rozhodne vo vašom topánkovníku nemali chýbať.


Poslednou zaujímavosťou z histórie je fakt, že logo spoločnosti Karhu sa v minulosti vyznačovalo troma prúžkami. Znie to povedome? Presne tak, spoločnosť bola v polovici minulého storočia odkúpená spoločnosťou Adidas, a preto pánske topánky Karhu sú zárukou bezprostrednej kvality. Logo bolo následne zmenené na už súčasný dizajn v tvare „M,", ktoré vo voľnom preklade z fínštiny znamená „šampión."


Karhu pánske tenisky – svet modelov


Ako už bolo spomenuté, Karhu disponuje rozsiahlou variabilitou ponuky, a to aj v rámci samotnej športovej obuvi. Topánka vyzerá moderne, colorways sú k dispozícií v závislosti od vašej preferencie. V ponuke na vás čakajú viac skromne pôsobiace modely, ale aj skutočne výrazné topánky, ktoré privolajú na seba pozornosť v priebehu pár sekúnd.


Pokiaľ realizujete beh v skorých ranných hodinách alebo po zotmení, určite odporúčame zvoliť viac do oči bijúci dizajn, vzhľadom na to, že zároveň sa bude jednať o reflexný prvok, ktorý predstavuje bezpečie. Pokiaľ nie ste športovým nadšencom alebo nežijete nejaký veľmi aktívny život, stále ste na správnom mieste. Topánky nepôsobia vyslovene dizajnom, že by patrili na bežeckú dráhu. Preto veľmi jednoducho zapadnú aj do bežného života, na nosenie do mesta a podobne.


Spoločnosť je považovaná za priekupníka v odvetví obuvi, ako po dizajnovej, tak aj po funkčnej stránke. Jednotlivé modelové série predchádzajú podrobným výskumom, aby, čo najlepšie dokázali naplniť a poprípade predčiť očakávania a potreby trhu.


Dizajny a účelovosť (technológie Fulcrum a AeroFoam Nova)


V rámci dizajnov Karhu, ako prvé začalo implementovať vzduch do podrážok (známe najmä z modelov Nike). Po dizajnovej stránke sa na prvý pohľad jedná o dosť ťažko badateľnú zmenu, ktorá až tak primárne neovplyvňuje vzhľad samotnej topánky. Však po účelovej stránke sa jednalo o spôsob, ako prispôsobiť podrážku pre ešte komfortnejšiu odozvu na chôdzu, beh, skákanie a podobne.


Karhu sa však primárne orientuje na bežeckú obuv. Preto výskumníci hľadali spôsob, ako poskytnúť bežcom kvalitné bežecké topánky, ktoré súčasne disponujú lepším odpružením a stabilitou. Odpoveď bola technológia Fulcrum, ktorá vás poháňa dopredu tým, že používa prirodzenú energiu a hybnosť vášho tela, na zabezpečenie pohodlnejšej pohybovej aktivity. Práve lepšie odpruženie a stabilita predstavujú rozhodný faktor ovplyvňujúci rýchlosť samotného behu. Zmienenú technológiu nájdete v modelových radách Karhu Fusion a Karhu Ikoni.


Ďalšou zaujímavou modelovou radou sú topánky s označením Karhu Synchron. Práve tie majú reprezentovať pomyselné kráčanie po oblakoch. Malo by sa jednať o ten najpohodlnejší model bežeckých topánok. Teniska disponuje technológiou AeroFoam Nova. Táto technológia sa vyznačuje iteráciou na báze kvapaliny, ktorá sa stará o lepšiu absorpciu nárazov a kvalitnejšie odpruženie. Vďaka topánkam s takouto technológiou, budú aj tie desiatky kilometrov viac príjemné, ľahšie dosiahnuteľné a menej boliace na druhý či tretí deň.


Okrem toho u nás nájdete aj rôzne iné populárne modely, ako Karhu Albatross 82, Karhu Aria 95 alebo legendárne Karhu Legacy 96 a mnohé ďalšie.

Výberom možnosti „Súhlasím” povolíte firme SneakerStudio používať súbory cookies, pixely, značky a podobné technológie. Tieto technológie používame na zhromažďovanie informácií o vašom zariadení a prehliadači na sledovanie vašej činnosti pre marketingové a funkčné účely, ako napríklad zobrazovanie prispôsobených reklám a zlepšenie fungovania webových stránok. SneakerStudio môže tieto údaje poskytnúť tretím stranám – vrátane reklamných partnerov na sociálnych médiách, ako sú Google, Facebook a Instagram – pre marketingové účely. Ak chcete získať ďalšie informácie a porozumieť tomu, ako používame vaše údaje pre požadované účely (napr. zaistenie bezpečnosti, obsluha funkcie košíka a prihlásenie), prečítajte si naše Zásady ochrany osobných údajov (pozri časť Informácie o súboroch cookies). pravidlami ochrany osobných údajov.
Zavri to
pixel