Dámske topánky sneakers Vans

Počet nájdených výrobkov: 291

Existujú značky obuvi, ktoré si spájame s mladosťou a všetkými jej aspektmi. Jednou z nich je Vans. Dámske tenisky tohto výrobcu patria pravdepodobne k najčastejšiemu pohľadu na školských chodbách. Vôbec to ale neznamená, že by si dievčatá, ktoré už dokončili strednú školu, nemohli obuť vansy. Priam naopak! Tieto trampky sa skvele hodia dokonca aj k vážnejším modelom, a navyše ich umožňujú trocha omladiť. Ako dokazujeme v našom článku o 6 najobľúbenejších modeloch Vans, tieto topánky sa hodia pre ľudí akéhokoľvek veku. Vďaka čomu – okrem mladistvého charakteru – sú tieto trampky tak milované?


Obuv Vans a jej história


Genéza značky Vans siaha do slnečnej Kalifornie 60. rokov. Presne v roku 1966 Paul Van Doren, s tromi spoločníkmi, otvoril svoj prvý obchod v Anaheime. Pôsobil pod názvom Van Doren Rubber Company. Vyrábala a predávala sa v ňom obuv určená pre konkrétnu cieľovú skupinu – prostredie skejťákov.


Milovníci skateboardov si zamilovali rovné, gumové podrážky a textilné zvršky tenisiek, dostupné v mnohých farbách. Nie je teda nijako prekvapivé, že sa v 70. rokoch vansy stali najžiadanejšou obuvou v Kalifornii. Skejťáci nakazili svojou láskou k týmto topánkam všetkých fanúšikov pohodlnej módy.


Pre rozvoj značky patria medzi najdôležitejšie dátumy pravdepodobne obdobia medzi rokmi 1975 a 1976. Vtedy sa na police obchodov dostali dnes kultové, štandardné výrobky Vans: Era a Slip-On. Hoci sa z počiatku takto nevolali, dnes všetci sneakerhedi vedia, o aké modely ide.


Desaťročie 80. rokov patrilo procesu stiahnutia sa Paula Van Dorena z biznisu, a zároveň rozšírenie ponuky značky o obuv určenú pre iné športové disciplíny – ako je surfovanie, motokros alebo wakeboarding. V 90. rokoch sa výroba tenisiek presunula z Kalifornie za hranice, a móda vansov prestala byť spájaná len prísne so skejťáckym prostredím. Nosili ich už doslova všetci.


Vans dámske topánky – pre každého niečo dobré


Pamätáte si na klasické americké komédie a horory pre mládež z 80. rokov? Pre tieto filmy bolo charakteristické typizovanie hrdinov. Spočívalo v tom, že sa postavy tvorili podľa určitých pravidiel. Vždy sa na plátne musel objaviť športovec, hlavná roztlieskavačka, bifľoš alebo nezávislý outsider. Aj keď v dnešných školách sa tieto typy premenili (pár ich pribudlo – trebárs hipster), stále si bez problému povšimneme výrazné rozdiely v charakteroch.


Také sú tiež Vans dámske tenisky. Niektorým dievčatám budú najviac vyhovovať šnurovacie modely v pastelovej ružovej (školské krásky), iným – nazúvacie, čierne a zdanlivo nedbalé varianty (večne nabrúsené outsiderky). Modelov týchto topánok je, rovnako ako ľudských charakterov, veľa, a nevypláca sa generalizovať tak, ako sa to robilo v Hollywoode 80. rokov. Isté avšak je, že medzi Vans dámskymi topánkami si vyberie každé dievča.


Stará škola a šachovnica – kultový status Vans dámskych tenisiek


Pokiaľ premýšľame o americkej škole 80. rokov, nemožno nespomenúť jeden z kultových modelov výrobcu – dámskych Vans Old Skool. Je to kolekcia odkazujúca na tradíciu značky a jej zlaté časy. Rovnako legendárnym statusom sa môžu pochváliť nazúvacie Vans Slip-On, ozdobené charakteristickým vzorom šachovnice. Spomeňte si, koľko rockových hviezd malo taký model! Vybaviť svoj šatník jedným z párov obľúbených vansov je skvelý nápad. Čierne alebo bordó Vans dámske vám umožnia vyjadriť sa tak, ako žiadny iný výrobok!


Vans – dámska obuv v SneakerStudio


Každá individualistka by si nemala kúpiť jeden, ale niekoľko párov tenisiek tohto výnimočného výrobcu. Vansy dámske sú dokonalý nosič hodnôt, ktoré chcete odovzdať svetu. Zoznámte sa preto so sortimentom nášho e-shopu a vyberte si dámsku obuv Vans, ktorá sa najlepšie trafí do vášho vkusu. Nezabúdajte, že v ponuke SneakerStudio je dostupné tiež oblečenie kalifornskej značky – široký výber výrobkov vám umožní ľahko skombinovať jedinečné, dievčenské outfity!

Výberom možnosti „Súhlasím” povolíte firme SneakerStudio používať súbory cookies, pixely, značky a podobné technológie. Tieto technológie používame na zhromažďovanie informácií o vašom zariadení a prehliadači na sledovanie vašej činnosti pre marketingové a funkčné účely, ako napríklad zobrazovanie prispôsobených reklám a zlepšenie fungovania webových stránok. SneakerStudio môže tieto údaje poskytnúť tretím stranám – vrátane reklamných partnerov na sociálnych médiách, ako sú Google, Facebook a Instagram – pre marketingové účely. Ak chcete získať ďalšie informácie a porozumieť tomu, ako používame vaše údaje pre požadované účely (napr. zaistenie bezpečnosti, obsluha funkcie košíka a prihlásenie), prečítajte si naše Zásady ochrany osobných údajov (pozri časť Informácie o súboroch cookies). pravidlami ochrany osobných údajov.
Zavri to
pixel