Dámske topánky sneakers Nike

Počet nájdených výrobkov: 1

Nike dámske topánky patria medzi jedny z najžiadanejších výrobkov na obuvníckom trhu. Zvláštnemu záujmu sa tešia kultové air maxy, ale značka toho ponúka oveľa viac. V ponuke SneakerStudio nájdete ako športové topánky Nike, tak lifestylové modely, ktoré sa hodia ku každodenným outfitom. Všetky sa vyznačujú dokonalou kvalitou a starostlivosťou o detaily. Návrhári značky nenechali nič náhode a pozorne sledujú platné trendy. Vo výsledku vznikajú topánky dokonale kombinujúce komfort a štýl.


História dámskej kolekcie Nike


Hoci je dnes Nike obuvníckym gigantom, objavila sa oregonská značka na trhu pomerne neskoro. V roku 1964 ju založili Bill Bowerman a Philip Knight. Spočiatku sa volala Blue Ribbon Sports, ale časom prevzala meno po gréckej bohyni víťazstva.


Firma začínala distribúciou japonských topánok Onitsuka Tiger v Spojených štátoch. Obuv dokonalej kvality zakladateľa inšpirovala, aby vytvoril vlastné modely tenisiek. Čoskoro sa v Santa Monice otvoril prvý obchod Blue Ribbon Sports, a v roku 1971 značka ukončila spoluprácu s Onitsuka Tiger, aby sa pustila do svojej prvej samostatnej kolekcie obuvi, pomenovanej Swoosh. Znie to povedome? V lete sa predstavili kopačky s názvom... Nike.


Nike dámske športové topánky: zrod výnimočnej kolekcie


Na konci 70. rokov, ktoré boli pre výrobcov časom intenzívneho rozvoja, sa z Nike stal názov celej značky. Šlo o svojho druhu predzvesť udalostí, ktoré sa mali každú chvíľku rozohrať. V roku 1979 brand fakticky zvíťazil a zaradil sa medzi tie značky, ktoré navždy zmenili beh histórie: M. Frank Rudy si nechal patentovať technológiu vzdušného tlmenia pre topánky. Spočívala vo vyplnení plastových membrán podrážky stlačeným vzduchom.


Aké dopady na celý obuvnícky priemysel táto inovácia mala, všetci veľmi dobre vieme... V roku 1982 sa zrodila basketbalová obuv Air Force. V roku 1985 značka ako prvá odevná firma uviedla na trh kolekciu signovanú menom známeho športovca. Ide, samozrejme, o začiatok kultového radu Air Jordan. O rok neskôr príjmy značky prekročili miliardu dolárov. Na koniec sa v roku 1987 objavili Nike Air Max – tenisky, v ktorých bol vzduchový vankúš vystavený na obdiv. Dnes ide o základný prvok šatníka každého fanúšika streetwearu.


Nike – dámska obuv v SneakerStudio


Ponuka obľúbenej americkej značky už dávno vystúpila mimo tradičné tvary a farby tenisiek. Aj keď čierne a biele modely Nike budú vždy tými najkupovanejšími, výrobca dodáva na trh rovnako modely pre odvážnejších. Podrážka skladajúca sa takmer len zo samotného vzduchu? Nike to tak má. Dizajn topánky inšpirovaný vodnou hladinou zmáčanou dažďovými kvapkami? Pre návrhárov tejto značky to nie je žiadna výzva. Latku si kladú čím ďalej, tým vyššie. Každý ďalší model topánok Nike pre ženy prináša ešte pokročilejšie technológie a rafinovanejší vzhľad. Vďaka tomu v našom obchode ľahko nájdete tenisky Nike zodpovedajúce vášmu vlastnému vkusu.


Dámske topánky Nike a ich univerzálne využitie


Sortiment Nike zahŕňa nielen športové dámske topánky Nike určené na behanie, basketbal a množstvo ďalších disciplín. Nájdete v ňom tiež lifestylové modely, ktoré kraľujú na uliciach najmódnejších miest. Ako medzi jednými, tak druhými nájdeme legendárne Nike Air Max. Nie je to nijako prekvapivé, podrážky vyplnené stlačeným vzduchom majú výnimočne široké využitie. Počas fyzických aktivít odľahčujú chodidlám, odovzdávajú im energiu pri každom kroku. Každý deň zaisťujú používateľom pohodlie, keď odstraňujú pocit únavy nôh.


Za poznamenanie tiež stojí, že vzduchové vankúše neboli návrhármi takto vystavené bezdôvodne. Pri väčšine modelov dámskych topánok Nike je plynové tlmenie dobre viditeľné, pri niektorých predstavuje priamo dominantný prvok dizajnu. Prečo? Pretože ide o ukazovateľ nepominuteľného trendu. Ale predovšetkým, dámske topánky Nike vám dovolia obliekať sa módne!

Výberom možnosti „Súhlasím” povolíte firme SneakerStudio používať súbory cookies, pixely, značky a podobné technológie. Tieto technológie používame na zhromažďovanie informácií o vašom zariadení a prehliadači na sledovanie vašej činnosti pre marketingové a funkčné účely, ako napríklad zobrazovanie prispôsobených reklám a zlepšenie fungovania webových stránok. SneakerStudio môže tieto údaje poskytnúť tretím stranám – vrátane reklamných partnerov na sociálnych médiách, ako sú Google, Facebook a Instagram – pre marketingové účely. Ak chcete získať ďalšie informácie a porozumieť tomu, ako používame vaše údaje pre požadované účely (napr. zaistenie bezpečnosti, obsluha funkcie košíka a prihlásenie), prečítajte si naše Zásady ochrany osobných údajov (pozri časť Informácie o súboroch cookies). pravidlami ochrany osobných údajov.
Zavri to
pixel