Blog

                    Sneaker Blog
Rebríček streetwear značiek SneakerStudio: Nike nedáva konkurentom šancu!

Rebríček streetwear značiek SneakerStudio: Nike nedáva konkurentom šancu!

25/08/2020
Mestské ulice, na ktorých sa formuje štýl streetwear, majú svoju vlastnú dynamiku - ak nestíhate krok, vypadnete z hry. Chuť davu sa rýchlo mení, rovnako ako trendy a dokonca aj väzba k značkám. Zaujíma vás, aká značka je neustále v popredí na slovenských uliciach a ktorá už dávno stratila popularitu? Pozrite si rebríček streetwear značiek SneakerStudio!

Top tri: značná prevaha Nike


Z analýzy vyhľadávania Google sa črtá veľmi čitateľný obraz: Nike jednoznačne vládne! Medzi ním a druhým miestom v rebríčku je obrovská priepasť: Nike dosiahlo skóre 1 022 560 a Adidas len 473 420. Na treťom mieste sa umiestnil Vans - používatelia internetu hľadali produkty tejto americkej značky v priemere 309 530 krát mesačne.

Kto zostal ďaleko vzadu?

Medzi najlepšími tromi a ostatnými miestami v rebríčku je veľký rozdiel. Nasledujúca grafika ukazuje, o ktoré brandy sa zaujímajú milovníci streetwearu na Slovensku a o ktoré nie. Trochu prekvapujúcou môže byť nízka pozícia New Balance - len 37 510 vyhľadávaní mesačne. Aj na Slovensku značky ako Birkenstock (9 570 vyhľadávaní) alebo Dr. Martens (14 560 vyhľadávaní) nenašli príliš veľa priaznivcov. Za špičkou zaostali aj iné populárne streetwarové značky: Converse (102,81 vyhľadávaní mesačne na Google) alebo Reebok, ktorý so skóre 36,76 vyhľadávaní mesačne na Google získal len šieste miesto.

Najobľúbenejšie streetwear značky na svete


O aké značky je najväčší záujem na svetovom trhu? Z infografiky nižšie je ľahké konštatovať, že najobľúbenejšou značkou je Nike, ktorá so svojimi podielmi na zahraničných trhoch zanecháva konkurentov za sebou. Práve na Slovensku sa značka teší najvyššiemu skóre oproti ostatným krajinám (takmer 50% trhový podiel).  Na druhom mieste sa vo väčšine opýtaných krajín umiestnil Adidas, napr. vo Francúzsku, v Poľsku alebo na Ukrajine. Adidas vedie najmä v susednom Poľsku (29,03% podiel na trhu) a v Rumunsku (27,93%). Výnimkou sú krajiny ako Spojené kráľovstvo a Maďarsko. Na treťom mieste sa na pódiu umiestnil Vans (aj keď je na druhom mieste vo Veľkej Británii či v Maďarsku). Najväčším podielom sa Vans môže pochváliť na trhu v Maďarsku (27,37%), Spojenom kráľovstve (23,61%) a v Českej republike (23,48%).

Najmenej populárnymi streetwear značkami sú: Asics, Birkenstock a Timberland, čo je celkom prekvapenie. V susednom Poľsku zaznamenala značka Dr. Martens 0,6% podiel.

Ako sme vytvorili rebríček?

Výskum zahŕňal porovnanie celkového objemu vyhľadávania používateľov najpopulárnejších značiek vo vyhľadávači Google pomocou nástroja Google Keyword Planner v 10 vybraných krajinách. Rebríček porovnáva športové značky, o ktoré majú najväčší záujem používatelia internetu. Potenciál všetkých 10 značiek predstavuje 100% podielu na trhu a každej značke bol vypočítaný samostatný percentuálny podiel, na základe ktorého bolo vytvorené poradie. Hlavným parametrom, na základe ktorého bol predstavený daný podiel je počet používateľských vyhľadávaní vo vyhľadávači Google.

Verejný úžitok

Údaje a infografy uvedené v správe predstavujú verejný úžitok a môžu sa používať na komerčné a nekomerčné účely s uvedením autora analýzy spolu s odkazom na túto podstránku.  

Pozrite si rebríček v ostatných krajinách!

Poľsko  Nemecko   Česká republika   Rusko   Maďarsko   Veľká Británia   Rumunsko   Francúzsko   Ukrajina
Výberom možnosti „Súhlasím” povolíte firme SneakerStudio používať súbory cookies, pixely, značky a podobné technológie. Tieto technológie používame na zhromažďovanie informácií o vašom zariadení a prehliadači na sledovanie vašej činnosti pre marketingové a funkčné účely, ako napríklad zobrazovanie prispôsobených reklám a zlepšenie fungovania webových stránok. SneakerStudio môže tieto údaje poskytnúť tretím stranám – vrátane reklamných partnerov na sociálnych médiách, ako sú Google, Facebook a Instagram – pre marketingové účely. Ak chcete získať ďalšie informácie a porozumieť tomu, ako používame vaše údaje pre požadované účely (napr. zaistenie bezpečnosti, obsluha funkcie košíka a prihlásenie), prečítajte si naše Zásady ochrany osobných údajov (pozri časť Informácie o súboroch cookies). pravidlami ochrany osobných údajov.
Zavri to
pixel